Poznań - Czarnieckiego ulica (ca 1912)

Dostępność: dostępny Przesyłka: Dostepny
Cena sprzedaży 50,00 zł
Cena sprzedazy bez VAT 50,00 zł
Zapytaj o produkt
Sprzedawca Wielkopolska Kolekcja Ikonograficzna
Brak opinii dla tego produktu

Zespół budynków (1912) Ewangelickiego Stowarzyszenia Wychowawczego przy Gneisenaustrasse (dziś: ul. Czarnieckiego 5) - na pierwszym planie internat, w głębi budynek mieszkalny.

• Sygn. Pracowni Ikonograficznej: Wid-II-3195
  • Technika: Światłodruk
  • Wymiary: 8,8 x 13,8 cm
  • Tekst oryginalny /napisy/nadruki:

Na rewersie, u góry po lewej: Evangel. Kinder- und Deutsches Lehr- / lingsheim des Evangel. Erziehungs- / vereins der Provinz Posen, przy lewej krawędzi pionowo: Albert Schiek, Posen, w prawym dolnym narożniku: E 260 12.

• Autor: N.N.
  • Miejsce publikacji: Posen
  • Rok publikacji: ca 1912
  • Datownik pocztowy: brak
  • Wydawca: Schiek Albert
  • Źródło /album, teka, kolekcja/: 2017 K 258
  • Literatura:

Magdalena Mrugalska-Banaszak: Wilda: dzielnica Poznania 1253-1939, Poznań: Wydawnictwo Miejskie, 1999, s. 221.

Otto Moeller: Neuer Führer durch Posen : zur 64. Hauptversammlung des evangelischen Vereins der Gustav-Adolf-Stiftung... Posen: Evangelische Vereinsbuchhandlung, 1912

• Hasła przedmiotowe - rzeczowe: Poznań Posen Czarnieckiego ulica Gneisenaustrasse Ewangelickie Stowarzyszenie Wychowawcze Evangelischer Erziehungsverein Dom dziecka Kinderheim
  • Hasła przedmiotowe - osobowe: brak