Poznań - Wolności plac (ca 1910)

Dostępność: dostępny Przesyłka: Dostepny
Cena sprzedaży 50,00 zł
Cena sprzedazy bez VAT 50,00 zł
Zapytaj o produkt
Sprzedawca Wielkopolska Kolekcja Ikonograficzna
Brak opinii dla tego produktu

Widok od strony Kaiser Friedrich-Museum (dziś: Muzeum Narodowe) na południową pierzeję Wilhelmsplatz (dziś: pl. Wolności): po lewej skrzydło gmachu Hôtel de Rome 1837-1840; arch.: August Soller; przebud. 1864; proj.: Gustav Schultz) po neobarokowej przebudowie (1897-1898) z widocznymi witrynami Księgarni Ernsta Rehfelda oraz sklepu obuwniczego "Mercedes", dalej dom nr 2 Maxa Schmelzera, dom nr 3 Felixa Piotrowskiego z zakładem fotograficznym Atelier Rubens i Księgarnią M. Niemierkiewicza, a dalej Dom Towarowy firmy Hasse & Co. (1908; arch.: Hermann Röhde); po prawej stronie Pomnik Cesarza Fryderyka III (Kaiser Friedrich Denkmal, rzeźb.: Johannes Boese), a w głębi - wieża cesarskiego Zamku Wilhelma II (1910; arch. Franz Schwechten).