Poznań - Wieniawskiego ulica (ca 1940)

Dostępność: dostępny Przesyłka: Dostepny
Cena sprzedaży 50,00 zł
Cena sprzedazy bez VAT 50,00 zł
Zapytaj o produkt
Sprzedawca Wielkopolska Kolekcja Ikonograficzna
Brak opinii dla tego produktu

Wejście do gmachu (1905-1910; arch.: Eduard Fürstenau) Collegium Minus Uniwersytetu Poznańskiego, w czasie II wojny światowej - od 20.04.1941 roku - Uniwersytetu Rzeszy (Reichsuniversität Posen).

• Sygn. Pracowni Ikonograficznej: Wid-IV-0004-11986
  • Technika: Fotografia
  • Wymiary: 14,7 x 10,5 cm
  • Tekst oryginalny /napisy/nadruki:

Na awersie u dołu po lewej: Universitätseingang, i po prawej sygnatura: Stewner; na rewersie, w lewym górnym narożu: Der Reichsgau Wartheland / Bildreihe: Das schöne Posen; pośrodku pionowy napis: Verlag: Foto-Stewner, Posen;, w prawym dolnym narożniku: F 11986.

• Sygnatury autora: Stewner
  • Autor: Stewner Ernst
  • Miejsce publikacji: [Posen]
  • Rok publikacji: ca 1940
  • Datownik pocztowy: brak
  • Wydawca: [Foto-Stewner]
  • Źródło /album, teka, kolekcja/: 2015 K 202
  • Literatura:

Ernst Stewner - ein deutscher Fotograf in Polen / Ernst Stewner - niemiecki fotograf Polski, Marburg: Herder Institut, 2014.

Miriam Y. Arani: Fotografische Selbst- und Fremdbilder von Deutschen und Polen im Reichsgau Wartheland 1939-45, Bd.1-2, Hamburg: Verlag dr. Kovač, 2008.

• Hasła przedmiotowe - rzeczowe: Poznań Posen Wieniawskiego ulica Königsring Uniwersytet Universität Uniwersytet Rzeszy Reichsuniversität
  • Hasła przedmiotowe - osobowe: Stewner Ernst (fotograf) Fürstenau Eduard (architekt)